Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jachowicz: Sprawa Junckera pokazuje, jak głęboka demoralizacja panuje w Unii

MAD 13:02 1 kwietnia 2017
Telewizja Republika
- Nazywam go Jean-Clown Juncker, to taka małpiatka, bo to nie on rządzi. Kogo Unia mianuje na najwyższych urzędników? Uwikłanych ludzi bez znaczenia - Barroso, Mogherini, Juncker, Tuska, który czuje oddech zamachu smoleńskiego i Amber Gold - powiedział w "Politycznym podsumowaniu tygodnia" publicysta Marek Król. Oprócz niego, gośćmi MArcina Bąka byli ekspert ds. bezpieczeństwa dr Rafał Brzeski oraz publicysta Jerzy Jachowicz.

 

- Pani Bieńkowska ma jeszcze otwarta drogę kariery, Paweł Graś, przyzwyczajony do tego, żeby służyć jakiemuś panu. Nie byłbym pesymistą, że skończyły się zasoby na kolejne wysokie stanowiska w UE. Juncker jest klasycznym przedstawicielem teatru Monty Pythona. On we wcześniejszych latach musiał być tym zafascynowany i teraz to naśladuje. Wpływ alkoholu uwalnia u niego wszelkie hamulce. Pokazuje to, jak głęboka demoralizacja panuje w Unii, to jest degeneracja – zauważył Jerzy Jachowicz.

"To pasuje za bardzo do scenariuszy moskiewskich" 

Poruszona została również sprawa ataku na polski konsulat w Łucku i możliwego udziału Moskwy w tym incydencie. - Nazwijmy to odfajkowaniem sprawy i zepchnięciem odpowiedzialności na Moskwę. To, co prawda, pasuje do scenariuszy moskiewskich, ale pasuje za bardzo. Myśmy nie powinni długo bić piany – to jest problem Ukraińców, żeby przekonać, że to była Moskwa, a nie oni. Oni powinni zapewnić bezpieczeństwo naszej placówce dyplomatycznej, ale też naszym pomnikom i nekropoliom, a tego nie gwarantują. Najpierw mówi się, że nie wiadomo kto zrobił, a potem, że Moskwa. Komunikat o tym poszedł bardzo szybko – powiedział dr Brzeski.

- Myślę, że oczekujemy zbyt prostolinijnej informacji. Moskwa czy Ukraina? Mnie się wydaje, że zarówno akty wandalizmu, niszczenia polskości na Ukrainie, jak i ten ostatni strzał to sprawa zapętlona. Będzie trudno rozwikłać, jaki jest udział strony ukraińskiej i rosyjskiej – dodał Jachowicz.  

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze