Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Irak czeka na polskich inwestorów

K. Sz. 17:20 15 maja 2018
pixabay
Wkrótce do Polski przybędzie ponad 100 irackich biznesmenów, a także przedstawiciele kluczowych dla inwestycji i handlu instytucji rządowych. Przyjazd zapowiedzieli m.in. szefowie irackiego banku centralnego oraz Narodowej Komisji Inwestycji. Irak chce ściągnąć do siebie polskich inwestorów.

Tak liczną grupą Irakijczycy przyjadą do Warszawy 19 czerwca. Liczą na to, że uda się ożywić współpracę między naszymi krajami. Spotkanie jest następstwem pobytu w Iraku Przemysława Skrzypka, prezesa Polsko-Arabskiego Klubu Społeczno-Gospodarczego. Przebywał on tam prawie miesiąc. Spotkał się m.in. z Samim Raufem el-Aradżim, prezesem Narodowej Komisji Inwestycji, czyli irackiej instytucji rządowej w randze ministerstwa odpowiedzialnej za inwestycje zagraniczne. – Omawialiśmy warunki inwestycyjne dla polskich firm w Iraku, szczegóły zostaną zaprezentowane na konferencji w Warszawie – powiedział Przemysław Skrzypek.

 Nieoficjalnie wiadomo, że iraccy przedsiębiorcy prowadzą zaawansowane rozmowy dotyczące współpracy z polskimi firmami przetwórstwa spożywczego. Chcą w Iraku budować fabryki, korzystając z polskich technologii przetwórstwa

 

czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze