Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Imigranci zatrzymani na granicy Ukrainy i Polski. Dokąd zmierzali?

am 13:33 14 grudnia 2017
zdjęcie ilustracyjnetwitter.com/@Straz_Graniczna
– Trzech Afrykańczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Celem mężczyzn była Holandia - podała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Przechwyceni imigranci to obywatele Senegalu, Gambii i Mali wieku 20-25 lat. Zatrzymani zostali przez pograniczników z placówek: Wojtkowa, Hermanowice i Huwniki.

– Afrykańczycy poznali się w Kijowie na Ukrainie, gdzie jeden z nich studiował. Tam wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy. Z Ukrainy do Polski przeszli pieszo. Zostali zatrzymani w okolicy Przemyśla. Celem ich podróży miała być Holandia - mówiła mjr Pikor.

– Mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, dlatego nie mogli przekroczyć granicy legalnie. Mieli natomiast przy sobie przedmioty pomocne przy nielegalnym przekroczeniu granicy, takie jak GPS, mapy, pieniądze, odzież i obuwie na zmianę oraz żywność - dodała.

Podjęto już działania zmierzające do przekazania ich służbom granicznym na Ukrainie.

Od stycznia do listopada tego roku na odcinku podkarpackiej granicy państwowej odnotowano łącznie 43 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy dokonanych przez 105 cudzoziemców.

Źródło: twitter.com/@Straz_Graniczna

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze