Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega! Do Europy zbliża się Ophelia

M.N. 9:06 12 października 2017
Twitter/@NOAASatellites
Tropikalna burza Ophelia zmierza z dużą prędkością ku Europie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy kraju.

IMGW zapowiada wichury w czterech województwach. Ostrzeżenia obowiązują na czwartek i najbliższą noc. Przygotować się muszą mieszkańcy zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. W tych rejonach wiatr może osiągać w porywach nawet 100 km/h. Czego dokładnie można się spodziewać?

W woj. zachodniopomorskim szczególnie mocno wiać będzie bezpośrednio w regionie nadmorskim. Tam wiatr sięgać będzie 45 km/h, w porywach do 90 km/h. W województwie pomorskim powieje najmocniej, w gminach nadbałtyckich właśnie do 100 km/h. W woj. lubuskim wiatr osiągnie od 70 km/h na południu do 90 km/h na północy województwa. Podobnie wiać będzie w Wielkopolsce - czytamy na stronach Instytutu.

Do Europy zbliża się potężna burza. Ophelia jeszcze nie jest huraganem, tylko silną burzą tropikalną. Ale już towarzyszą jej fale sztormowe, huraganowy wiatr oraz bardzo ulewne deszcze.

 

Źródło: o2.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


TWEETUPREPUBLIKA - TOMASZ SAKIEWICZ - Opozycja bagażnikowa niech sobie hasa, to jest ich prawo. Oni pokazują tym swoją słabość
Wczytuję komentarze...
Najnowsze