Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

I WSZYSTKO JASNE! Talibowie otrzymują od Rosji miliony dolarów do walki z NATO!

sm 13:23 17 października 2017
Według brytyjskiego dziennika „The Times”, Rosja regularnie finansuje talibów. Podobno miesięcznie przeznacza 2,5 miliona dolarów na operacje antynatowskie w Afganistanie. Do przekazów pieniężnych, mieli przyznać się sami talibowie.

Jeden z talibańskich skarbników, którego dziennik „The Times” nie wymienia z imienia, ani nazwiska powiedział, że Rosjanie od 18 miesięcy dostarczają do Afganistanu darmową ropę. Tankowce regularnie wysyłane są do kraju przez granicę z Uzbekistanem. Talibowie opłacają tylko należność celną. Następnie sprzedają paliwo biznesmenom z Kabulu i takim sposobem zarabiają miliony dolarów. Jeden z afgańskich skarbników powiedział brytyjskiemu dziennikowi, jak wygląda przekazanie pieniędzy. „Sprzedajemy paliwo i rozdajemy pieniądze bezpośrednio naszym dowódcom. Przyjmowanie pieniędzy od Rosjan nie jest czymś, co lubimy, ale jest to konieczne na tym etapie naszego dżihadu. Zajmuję się przekazywaniem pieniędzy, dla kilku dowódców znajdujących się w jednym sektorze i w jednej prowincji. Przekazuję im pieniądze, a następnie ich rozliczam, jest wielu innych ludzi takich jak ja”.

 

Przekazane w ten sposób pieniądze mają służyć operacjom przeciwko NATO. Powszechnie wiadomo też, że Rosji nie jest po drodze z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego. A Ameryka od lat oskarża i podejrzewa Rosję o wspieranie Talibów. Nie wiadomo jednak dlaczego Talibowie właśnie teraz, postanowili zdradzić źródło swoich dochodów. Do tej pory cały proceder odbywał się w tajemnicy. Pieniądze nie były przekazywane bezpośrednio ale pod przykrywką sprzedaży paliwa.

 

 

CZYTAJ CAŁOŚĆ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze