Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Huragan Michael uderzy za kilkanaście godzin. Amerykanie są przerażeni!

AS 7:40 10 października 2018
zrzut ekranu z serwisu YouTube @NASA
Groźny huragan Michael zmierza w kierunku zachodniej Florydy. 180 tysięcy mieszkańców tego stanu otrzymało nakaz ewakuacji. W stan gotowości postawiono służby federalne. Główne uderzenie nastąpi za kilkanaście godzin.

Znajdujący się nad Zatoką Meksykańską Michael jest obecnie huraganem 3 kategorii. Towarzyszy mu wiatr o prędkości 190 km/h. Centrum żywiołu znajduje się obecnie w odległości 400 kilometrów od wybrzeża. Według meteorologów Michael może przybrać na sile i uderzyć w stały ląd jako huragan 4 kategorii z wiatrem o prędkości przekraczającej 200 km/h. Na szczęście na jego trasie nie ma dużej aglomeracji.

Największe zagrożone miasto to czterdziestotysięczne Panama City. Zagrożone są przybrzeżne wioski rybackie oraz miejscowości turystyczne. Mieszkańcy wielu z nich ewakuowali się w głąb lądu. Ci którzy zdecydowali się pozostać obkładali domy workami z piaskiem a okna i drzwi zabezpieczali płytami ze sklejki. Z półek sklepowych znikała butelkowana woda, żywność w puszkach oraz baterie. Na niektórych stacjach benzynowych zabrakło paliwa. 

Po uderzeniu w stały ląd Michael będzie stopniowo słabł i przechodząc nad Georgią stanie się tropikalnym sztormem. Skutki żywiołu odczują jednak również także mieszkańcy Karoliny Południowej i Północnej. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze