Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Homofobia i rasizm na zamówienie... Homoseksualny aktor ukartował atak na samego siebie

am 16:32 21 lutego 2019
Chicago Police Department
Jussie Smollet, aktor popularnego za oceanem serialu "Imperium", został oskarżony o złożenie fałszywego zawiadomienia o napaści. Pod koniec stycznia 26-latek zeznał, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. W trakcie ataku miał usłyszeć pod swoim adresem obelgi odnoszące się do jego koloru skóry i orientacji seksualnej.

Homoseksualny aktor popularnego serialu "Imperium" Jussie Smolett usłyszał zarzut fałszywego złożenia zawiadomienia o napaści. 26-latek zeznał w styczniu, że zaatakowało go dwóch mężczyzn. Podczas ataku, mieli wykrzykiwać wyzwiska dot. jego koloru skóry i orientacji seksualnej.

Media zza oceanu już wcześniej wskazywały, że wszystko może być ustawką. Pojawiły się głosy, że aktor wynajął dwóch Nigeryjczyków, chcąc zainscenizować zajście.

O postawieniu zarzutów wobec Jussiego Smolletta poinformował rzecznik policji Anthony Guglielmi. Aktora oskarżono o zakłócenie porządku publicznego oraz złożenie fałszywego zawiadomienia na policji.

– Detektywi skontaktują się z prawnikami zatrudnionymi przez oskarżonego w celu rozsądnego wynegocjowania poddania się przez niego karze – mówił rzecznik. Obrońcy Smolleta podkreślają, że wobec ich klienta należy stosować zasadę "domniemania niewinności, zwłaszcza w przypadku, gdy w trakcie śledztwa wyciekały prawdziwe i nieprawdziwe informacje".

Do ataku miało dojść 29 stycznia nad ranem w Chicago. 26-latek zeznał, że zaatakowało go dwóch mężczyzn. Miano uderzyć go w twarz, oblać nieznanego pochodzenia substancją chemiczną, na koniec zacisnąć linę wokół szyi. Na domiar wszystkiego, wciąż miał słyszeć uwagi dot. swojego koloru skóry i orientacji seksualnej.

CBS Chicago dotarło do nagrania, na którym widać dwóch mężczyzn dokonujących zakupu masek na twarz, które miały być wykorzystanie w ataku. Bracia Ola i Abel Osundairo krótko po tym, jak miało dojść do napaści na Smolleta, opuścili Stany Zjednoczone. Mężczyzn aresztowano, gdy wrócili do kraju w zeszłym tygodniu. Zostali następnie zwolnieni z aresztu, a śledczy poinformowali, że obydwaj współpracują z organami ścigania. Okazało się, że jeden z braci jest osobistym trenerem aktora.

 

Źródło: BBC / LIFE SITE NEWS

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze