Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Heung-min Son strzelił zwycięskiego gola dla swojego kraju. Gdyby Korea odpadła, zawodnik trafiłby do wojska

pmb 22:00 20 sierpnia 2018
Wikimedia Commons
Korea Południowa zwyciężyła z Kirgistanem 1:0 (0:0) i awansowała do 1/8 finału Igrzysk Azjatyckich. Co ciekawe, gola na wagę zwycięstwa zdobył Heung-min Son z Tottenhamu Hotspour. Gdyby tego nie zrobił, trafiłby do wojska.

Na Igrzyskach Azjatyckich grają zespoły do lat 23. Turniej jest szczególnie ważny dla Heun-min Sona. Gwiazdor Tottenhamu gra bowiem o swoją przyszłość. Jeśli Korea Południowa z nim w składzie nie zdobędzie medalu, to piłkarz będzie musiał pójść do wojska. Zwolnić go może jedynie miejsce w czołowej trójce Igrzysk Azjatyckich.

W pierwszym meczu Korea Południowa pewnie wygrała z Bahrajnem 6:0. W drugiej kolejce dość niespodziewanie lepsza okazała się Malezja, która wygrała 2:1. W trzeciej kolejce rywalem Koreańczyków był Kirgistan. To od tego meczu miało zależeć, czy drużyna Sona zagra w fazie pucharowej.

Dzięki bramce zdobytej przez zawodnika Tottenhamu Korea gra dalej. Przed zespołem jest jeszcze jednak wiele meczy. Heun-min Son będzie walczył nie tylko o zwycięstwo w turnieju, ale i o swoją przyszłość.

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze