Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Handlowali lewymi fakturami. CBA zatrzymało ich na gorącym uczynku

PR 11:36 23 listopada 2017
Funkcjonariusze CBA, zatrzymali na Śląsku 6 osób podejrzanych o udział w grupie zajmującej się handlem fikcyjnymi fakturami VAT. Łańcuch fikcyjnych transakcji służył zaniżeniu podatków kosztem Skarbu Państwa.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop śląskich firm z branży budowlanej, których główną działalnością było wystawianie fikcyjnych faktur. Dokumenty finansowe były odpowiednio rejestrowane księgowo, tak aby utrudnić wykrycie procederu- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Początkiem operacji było zatrzymanie przez agentów CBA w jednym z katowickich hoteli trzech biznesmenów na gorącym uczynku handlu fikcyjnymi fakturami VAT. Ujawniono przy nich lipne faktury opiewające na 615 tys. zł. Za nielegalną usługę, za samo wystawienie fikcyjnej faktury, służącej zaniżeniu podatku kosztem Skarbu Państwa, handlarze fakturami chcieli ponad 100 tys. zł. W chwilę po tej transakcji doszło do pierwszych zatrzymań. W wyniku późniejszych działań CBA zatrzymało jeszcze trzy osoby zaangażowane w ten proceder- podał Piotr Kaczorek z CBA.

Zgromadzone dowody mają trafić teraz do prokuratury a CBA zapewnia że to dopiero początek śledztwa.

Zabezpieczono szereg dokumentów o charakterze księgowym – w tym faktury za wymyślone usługi, nośniki i dane elektroniczne. Agenci CBA badają wielkość i zasięg dystrybucji fikcyjnych faktur VAT przez tą grupę, określają sumę strat z tytułu niezapłaconych podatków i wyłudzonego VAT.

Prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tej sprawie.

Sama tylko Delegatura CBA w Łodzi prowadzi pod nadzorem prokuratury cały szereg śledztw ws. wyłudzeń podatków - ujawnione straty Skarbu Państwa z tytułu takiej działalności przestępczej sięgają wielu dziesiątek milionów złotych.

 

 

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze