Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hamas schwytał delfina-szpiega. Wyszkolił go Mosad?

dmc 16:38 20 sierpnia 2015
WIKIPEDIA/ DOMENA PUBLICZNA/ TWITTER
Palestyńczycy z Hamasu twierdzą, że od dwóch tygodniu przetrzymują delfina, podejrzanego o szpiegostwo dla izraelskiego wywiadu.

Zwierzę, złapane o wybrzeży Strefy Gazy, miało być wyposażone w sprzęt szpiegowski i kamerę – informuje BBC, powołując się na lokalną arabską gazetę "Al-Quds".

Choć żadnych zdjęć domniemanego szpiega nie ujawniono, to miał on zostać schwytany przez morskie jednostki Hamasu i wyciągnięty na brzeg.

BBC zwraca uwagę, że to nie pierwsza sytuacja, w której izraelskie służby wywiadowcze zostały oskarżone o wykorzystywanie zwierzęta do działalności szpiegowskiej.

W 2010 r. Egipt oskarżył Izrael o wypuszczanie rekinów na egipskich wodach terytorialnych, by odstraszały turystów, szkodząc ważnej gałęzi krajowej gospodarki.

Kilka tygodni później władze Arabii Saudyjskiej schwytały sępa, który wyposażony w nadajnik GPS miał pracować dla Mosadu.

Z kolei w 2012 r. mieszkańcy jednej z tureckich wiosek znaleźli martwego ptaka z miniaturowym pierścieniem u nogi, który również miał być izraelskim szpiegiem.

 

Źródło: BBC, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze