Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Halicki o szczycie NATO: Można być dumnym, że odbył się w Polsce. Jest dobrą wizytówką

lml 12:33 12 lipca 2016
Telewizja Republika
– Cieszę się, że ten szczyt odbył się w Warszawie, mieliśmy dwa lata temu inicjatywę zorganizowania tego szczytu, odbył się bardzo dobrze i sprawnie – ocenił na antenie Telewizji Republika, poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki.

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "Republika na żywo" był poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki.

"Cieszę się, że ten szczyt odbył się w Warszawie"

Odnosząc się do szczytu NATO, który odbył się w Warszawie, polityk zauważył, że "na pewno jest to sukces i można być dumnym, że ten szczyt odbył się w Polsce". – Kolejny etap zacieśnienia współpracy i określania działań na wschodniej i południowej flance, że ta kropka nad "i" została postawiona – powiedział Andrzej Halicki. – Cieszę się, że ten szczyt odbył się w Warszawie, mieliśmy dwa lata temu inicjatywę zorganizowania tego szczytu, odbył się bardzo dobrze i sprawnie. Myślę, że jest dobrą wizytówką Polski – wskazał gość Telewizji Republika.

"Musimy być dobrym i solidnym partnerem, nie budzącym wątpliwości"

Podczas szczytu NATO, prezydent USA Barack Obama powiedział m.in., że przekazał prezydentowi Dudzie "zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami oraz impasem wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce". – Ja namawiam, żeby nie bagatelizować tego rodzaju uwag, oczekiwań, wynikających także z troski – powiedział poseł PO. – Jeżeli chce się osiągnąć więcej, także w zakresie bezpieczeństwa, to musimy być dobrym i solidnym partnerem, nie budzącym wątpliwości. Mamy tu pewną łączność między Unią Europejską a NATO – ocenił. – To jednak jest Sojusz oparty o wartości, o wartości demokratyczne, o takie, które ta wolna, zachodnia demokracja chce krzewić i rozpowszechniać – powiedział Halicki.

"Mądrość polega na tym, że trzeba szukać kompromisu"

W jego ocenie "nie jest tak, że Europa jest jednobiegunowa, że nie jest podzielona". – Mamy agresywną postawę Rosji, ale właśnie dlatego, m.in. niektórzy nam zazdroszczą, że tę drogę przeszliśmy dobrze, ale to nie znaczy, ze możemy lekceważyć wartości, które są fundamentem obu instytucji – ocenił gość Ryszarda Gromadzkiego. – Mądrość polega na tym, że trzeba szukać kompromisu, ale nie można nie zauważyć, że Barack Obama adresował te słowa do prezydenta Andrzeja Dudy, bo to on jest strażnikiem konstytucji, więc te oczekiwania zostały skierowane do głowy państwa – ocenił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze