Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas: Wierzę, że premier Morawiecki będzie mocno stał na straży polskich interesów!

M.N. 8:00 12 marca 2018
Telewizja Republika
Pamiętajmy, że my musimy budować nasze relacje w oparciu o prawdę. Dzisiaj musimy tylko na niej się opierać i stawiać na piedestale polskie interesy. Wierzę, że premier Morawiecki będzie mocno stał na straży polskich interesów – powiedział dla Telewizji Republika Zbigniew Gryglas poseł partii „Porozumienie”.

Wypowiedź prezydenta podczas obchodów 50. rocznicy Marca ’68

„Tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie. Wybaczcie Rzeczypospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce” – powiedział prezydent Andrzej Duda na Uniwersytecie Warszawskim podczas obchodów 50. rocznicy Marca ’68.

– Byłem zdumiony tą wypowiedzią. Jej część była zgodna z wydarzeniami, bo pan prezydent powiedział, że prosi o wybaczenie w imieniu tamtejszych partii rządzących. Wiemy, że to były partie Moczara i Gomułki. Można przepraszać tylko w imieniu ówczesnej Polski, która nie była suwerenna. Dzisiaj nie mamy za co przepraszać – podkreślał Zbigniew Gryglas, poseł partii „Porozumienie”.

– Rozumiem intencje prezydenta. Chciał z pewnością załagodzić spór na linii Polska-Izrael. Niestety nie postępuje tak pani ambasador Izraela, a szkoda. Potrzeba dobrych intencji z obu stron – ocenił Gryglas.

– Myślę że pani ambasador powinna przemyśleć swoje zachowanie i słowa, które nie służą dobrym relacjom. Nie chce ważyć każdego życia, ale my Polacy mamy prawo mówić, że ta wojna była dla nas hekatombą. Mówienie dziś, że tylko jeden naród ma prawo mówić, że dotknął ich Holokaust jest nieporozumieniem. To my walczyliśmy z faszyzmem, pamiętajmy o tym – dodał.

– Dobrze, że mamy ustawę o IPN. To jest narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli walczyć z przekłamaniami. Pamiętajmy, że my musimy budować nasze relacje w oparciu o prawdę. Dzisiaj musimy tylko na niej się opierać i stawiać na piedestale polskie interesy. Wierzę, że premier Morawiecki będzie mocno stał na straży polskich interesów – powiedział poseł Porozumienia.

Fake news portalu onet.pl na temat notatki mówiącej o stanowisku USA wobec Polski

Portal Onet.pl podał, że Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent, ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać. Według Onetu, istnienie ultimatum potwierdza notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego, sporządzona dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

– Ja mam w tej sprawie jasny pogląd. Administracja USA zdementowała tę informację. Tutaj trzeba patrzeć na tę kwestię bardzo racjonalnie. Pamiętajmy o wizytach w Polsce Donalda Trumpa i Rexa Tillersona. Zarówno jeden jak i drugi podkreślał w przemówieniach ogromne znaczenie Trójmorza. Jesteśmy bardzo istotni dla Stanów Zjednoczonych pod względem strategicznym – zaznaczył Zbigniew Gryglas.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze