Grosicki strzela i asystuje

facebook.com/staderennais

Rennes pokonało u siebie Reims 3:1 w 32 kolejce Ligue 1. Pomocnik gospodarzy Kamil Grosicki strzelił pierwszą zaś asystował przy drugiej bramce swojego zespołu.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla drużyny Polaka, już w 12 minucie Giovanni Sio dograł piłkę ze skrzydła zaś były zawodnik Jagiellonii uprzedził obrońcę i umieścił futbolówkę w siatce. Niecałe trzy minuty później dwójkowa akcja pomiędzy Dembele, a Grosickim, skończyła się bramką tego pierwszego. Jak pokazały powtórki asystujący reprezentant Polski był w tej akcji na spalonym, którego sędzia jednak nie zauważył. W drugiej połowie Reims zdołało odpowiedzieć bramką Mandiego, ale chwilę później wynik ustalił, strzelając swojego drugiego gola Dembele.

Dla Polaka jest to już dziewiąty gol i druga asysta w tym sezonie ligi francuskiej. Skuteczniejszy od Grosickiego w drużynie Rennes jest tylko Dembele z 12 bramkami na koncie.

Źródło: goal.com