Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Gratuluję nowo wybranemu Marszałkowi Województwa Śląskiego". PiS będzie rządzić w ośmiu sejmikach wojewódzkich

PR 12:31 21 listopada 2018
twitter.com/michaldworczyk
PiS zyskało większość w sejmiku województwa śląskiego. Do porozumienia programowego prawicy dołączył radny Wojciech Kałuża o czym poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić w ośmiu sejmikach wojewódzkich.

Za pośrednictwem Twittera, Michał Dworczyk poinformował o podpisaniu deklaracji programowej dla Śląska.

- Występujący w imieniu Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk, Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku Grzegorz Tobiszowski oraz Wojciech Kałuża w poczuciu dopowiedzialności za Śląsk i jego rozwój społeczno – gospodarczy gwarantuja współdziałanie i wspieranie się w realizowaniu najważniejszych celów - czytamy w przedstawionym przez Dworczyka dokumencie.

Wojciech Kałuża to radny, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku śląskiego.

„Głównym celem zawartej umowy jest budowanie i planowanie działań na poziomie regionalnym w oparciu o idee równomiernego rozwoju gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności” – zadeklarowowano.

Michał Dworczyk poinformował także, że na Marszałka Województwa Śląskiego, wybrany został Jakub Chełstowski (PiS).

Po zmianie sytuacji na Śląsku Prawo i Sprawiedliwość ma rządzić samodzielnie w siedmiu województwach, a w jednym (dolnośląskie) zawiązało koalicję z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Koalicja Obywatelska będzie rządzić samodzielnie jedynie w sejmiku pomorskim. W pięciu kolejnych województwach będzie sprawować władzę razem z PSL, a wopolskim, również z mniejszością niemiecką. Jak będzie wyglądał sytuacja w lubuskim i zachodniopomorskim jeszcze nie wiadomo.

 

Źródło: twitter.com/michaldworczyk, TVP Info

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze