Grad goli w spotkaniu Chile z Meksykiem

Ruszyła druga seria spotkań fazy grupowej Copa America. Pełniące rolę gospodarza Chile zremisowało z Meksykiem 3:3. Po meczu swojego rozczarowania nie krył trener Chilijczyków Jorge Sampaoli

Spotkanie faworytów grupy A zapowiadano jako pierwszy hit tegorocznych mistrzostw Ameryki Południowej. Kibice nie zawiedli się i od 20 minuty byli świadkami wymiany ciosów. Wynik spotkania w 21 minucie otworzył Vuoso, jednak Chile wyrównało po niespełna minucie. Meksyk nie przejął się stratą prowadzenia i po kolejnych siedmiu minutach ponownie wyszedł na prowadzenie. Na 3 minuty przed przerwą podopieczni Jorge Sampaoliego ponownie doprowadzili do wyrównania i tym razem poszli za ciosem, co zaowocowało bramką Arturo Vidala na 3:2. Na odpowiedź kibice ponownie nie czekali długo. Radość gospodarzy trwała zaledwie 11 minut. Wyrównał strzelec pierwszej bramki dla Meksyku Vuoso.

Chile z 4 pkt. zajmuje 1 miejsce w grupie A. Meksyk ma na swoim koncie 2 pkt. i jest trzeci.

Źródło: livescore.com