Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GPC: Zamiast imigrantów repatrianci! Polski rząd otwiera im drzwi

EmaPob 17:10 11 marca 2017
Telewizja Republika
Powołanie rzecznika rządu ds. repatriacji,uproszczenie procedur związanych z przyznawaniem wizy, utworzenie ośrodków adaptacyjnych dla nowo przybyłych – to tylko część założeń nowelizacji ustawy o repatriacji, które we wtorek przyjął rząd.

Nowe przepisy będą obowiązywały już od 1 maja – mówi „Codziennej” minister Henryk Kowalczyk, który przygotował projekt. Dodaje, że do tej pory repatriacja była realizowana przez samorządy, jednak ten model okazał się nieskuteczny – w ciągu ostatnich 20 lat do Polski wróciło zaledwie ok. 6 tys. osób. – Nowelizacja ustawy zobowiązuje państwo polskie do przejęcia odpowiedzialności za repatriację naszych rodaków – powiedział „Codziennej” minister Kowalczyk.

Jednym z podstawowych założeń projektu jest zmiana definicji repatrianta i procedury związanej z przyznawaniem wizy krajowej. – Rozszerzamy definicję repatrianta również o współmałżonków osób polskiego pochodzenia. Dzięki temu łatwiejsze będzie ściągnięcie do Polski całej rodziny – wyjaśnia minister Kowalczyk. Powołany zostanie też pełnomocnik rządu ds. repatriacji. Jednym z jego waż- niejszych zadań będzie koordynowanie działań wspierających repatriantów, a także wydawanie decyzji w sprawie przyznawania im pomocy finansowej. Nowelizacja zakłada również tworzenie ośrodków adaptacyjnych dla nowo przybyłych do Polski. Placówki będą zapewniały repatriantom kursy języka polskiego, zajęcia z historii i tradycji polskiej, szkolenia zawodowe oraz zajęcia integracyjne. Repatriant będzie umieszczany w ośrodku na podstawie decyzji pełnomocnika na okres od 3 do 6 miesięcy.

Źródło: Gazeta Polska CodziennieWczytuję ocenę...
TAGI:
ANTONI MACIEREWICZ NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ" - ŚLADY MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH NA 107 PRÓBKACH !

Wczytuję komentarze...
Najnowsze