Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„GPC”: Celnicy boją się zeznawać w sprawie nieprawidłowości w Służbie Celnej

MD 8:40 16 grudnia 2016
Telewizja Republika
Związek zawodowy Celnicy PL informuje, że celnicy boją się i nie chcą zeznawać w sprawie przeciwko byłemu szefowi Izby Celnej. Obawiają się utraty pracy i innych reperkusji. O sprawie pisze dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”.

Związek zawodowy Celnicy PL apeluje do ministra finansów Mateusza Morawieckiego o objęcie skuteczną ochroną osób składających zawiadomienie o łamaniu prawa lub podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Apel ma związek z toczącą się przed sądem sprawą byłego szefa Izby Celnej w Olsztynie, Roberta Torenca.

„Funkcjonariusze nie chcą i boją się zeznawać w przedmiotowej sprawie, boją się reperkusji ze strony Ministerstwa Finansów, obawiają się utraty pracy” - pisał Sławomir Siwy ze związku Celnicy PL w uzasadnieniu wycofania oskarżenia w sprawie Torenca.

Celnicy boją się masowych zwolnień tym bardziej, ze Służba Celna stoi przed restrukturyzacją. Wraz z 1 marca 2017 r. Służba Celna zostanie zlikwidowana, a na jej miejsce powstanie Krajowa Administracja Skarbowa. Zatrudnienie w KAS zależy od tego, czy dany funkcjonariusz SC otrzyma propozycję pracy.

O szczegółach sprawy przeczytają Państwo w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze