Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gorąco w "Politycznej kawie"! Pietrzak o atakach na kościół: to uderzenie w Polskę, to uderzenie w Polaków

pmb 13:00 26 maja 2019
Fot. Telewizja Republika
Sprawa jest skomplikowana. Wybrano kościół, żeby go zaatakować. Tego typu przypadków jest mnóstwo w innych miejscach. To akcja polityczna, żeby szkodzić Polsce i kościołowi – powiedział Jan Pietrzak, który był gościem red. Tomasza Sakiewicz w "Politycznej kawie" w Telewizji Republika.

Na początku programu Jan Pietrzak skomentował wynik wyborów na Ukrainie. – To był słuszny wybór. Ukraińcy nie chcieli wybierać kolejnego oligarchy. Zrozpaczeni Ukraińcy szukają rozwiązania wyjścia z tej dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazł się ich kraj. Gość red. Sakiewicza skomentował również dymisję Theresy May. – Wielka Brytania nie potrafi podjąć decyzji – na tym polega ta porażka. To jest zdumiewające i porażające.

Jan Pietrzak powiedział również co sądzi o filmie braci Sekielskich. – Związek tych spraw jest wyraźny (pedofilii w kościele i tajnych współpracowników – przyp red.). To wielka strata wizerunkowa dla kościoła. Media kłamią w różnych sprawach. Sprawa jest skomplikowana. Wybrano kościół, żeby go zaatakować. Tego typu przypadków jest mnóstwo w innych miejscach. To akcja polityczna, że szkodzić Polsce i kościołowi – podkreślił.

Zobacz także: Ważny list biskupów do wiernych! "Skandale seksualne z udziałem duchownych domagają się całkowitego potępienia"

W programie wystąpił również Marcin Wolski. – Jak nazwać to co stało się na Ukrainie? Pytałem Ukraińców dlaczego tak głosowali. Odpowiadali, że z rozpaczy.

Jaki będzie wynik dzisiejszych wyborów? – Zdecyduje frekwencja na wsiach i miasteczkach. Najlepiej jakby ta frekwencja rozłożyła się po całym kraju. Głosuje się również przeciw, nie zawsze za. Zachodzą środowiska kulturowe, które powodują, że ludzie nie głosują normalnie. Ludzie głosują wizerunkowo.

– Wszystkie partie w Europie Zachodniej są prorosyjskie. Rosja gra na wielu fortepianach. Rosja chciała skompromitować demokrację w Stanach Zjednoczonych. (...) Gdyby Rosja nie weszła w I wojnę światową i nie zaczęła z komunizmem, to miałaby 500 mln ludzi i byłaby najbogatszym państwem – mówił Wolski. – Rosję strawił gen samozagłady. Kiedy my chodziliśmy do szkoły Rosja była trzecim państwem świata, a teraz jest dziewiątym.

Wolski powiedział również co sądzi o problemie pedofilii w kościele. – W Ameryce 30 tys. gejów poszło do seminariów. (...) Nie zapominajmy, że zjawisko pedofilii istnieje, ale procent w kościele jest maleńkim elementem. (...) To pewien rodzaj wojny cywilizacyjnej. Polska jest redutą normalności na rozszalałym oceanie.

Czytaj więcej: Nieznany sprawca rozwiesił dziecięcą bieliznę na drzwiach plebanii. Ks. Wachowiak: pozdrawiam hejterkaŹródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze