Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Godek: Zabijanie dzieci ze względu na chorobę jest barbarzyństwem

18:10 12 października 2017
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka była Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy "Zatrzymaj Aborcję". Czy politycy poprą projekt zakazu aborcji eugenicznej?

– Deklaracje płyną ze strony różnych środowisk. Nawet wewnątrz koalicji rządzącej mamy różne frakcje. Zabijanie dzieci ze względu na chorobę jest barbarzyństwem, tutaj jest zgoda. Takie deklaracje padają ze strony Patryka Jakiego, Jarosława Gowina, marszałka Terleckiego. Jest nadzieja dla dzieci niepełnosprawnych, ale wszystko rozstrzygnie się w głosowaniu. Mamy nadzieję, że do głosowania dojdzie jak najszybciej, bo to jest dobry projekt, który ratuje niewinne osoby przed śmiercią - podkreśliła Godek.

"Życie każdego dziecka jest warte tyle samo"

– Ten projekt zakazuje aborcji eugenicznej. Formalnie zmiana nie wygląda ona na dużą, ale jeśli spojrzymy na realne skutki, to jest to duża zmiana. Życie każdego dziecka jest warte tyle samo i w momencie, kiedy możemy uchwalić prawo i zakazać aborcji eugenicznej, należy to zrobić - powiedziała Kaja Godek.

– Tak jest skonstruowana ustawa - badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne pozwalają na aborcję. Nie wykonuje się sekcji zwłok tych dzieci, więc nie wiemy, ile dzieci zostało zabitych, będąc zdrowymi - zaznaczyła Kaja Godek.

"Wojnę o życie trzeba wygrać, ale dziś nie bardzo mamy ją z kim przegrać"

– Jesteśmy w trakcie zbiórki i kampanii, już szuka się jakiegoś punktu zaczepienia, gdzie można w nas uderzyć, ale tego punktu się nie znajduje. Oczywiście to jest tak, że wojnę o życie trzeba wygrać, ale dziś nie bardzo mamy ją z kim przegrać. Jedyne miasto, gdzie czarne protesty udały się na dużą skalę jest Warszawa. Zwozi się do Warszawy osoby, które mają przemaszerować i zrobić wrażenie. W Toruniu było to około 100 osób, w Katowicach jakaś garstka - mówiła Godek.

– Nawet jeśli powstałby ruch domagający się zabijania na życzenie, czy należy się temu poddawać? Uchwalenie ustawy chroniącej życie, powinno być priorytetem - stwierdziła Kaja Godek.

Gościem Marcina Bąka była Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy "Zatrzymaj Aborcję". Czy politycy poprą projekt zakazu aborcji eugenicznej?


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze