Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen.Tomaszycki wskazany na dowódcę sił zbrojnych na czas wojny

zm 13:18 22 czerwca 2015
Siedziba Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie WIKIPEDIA/ ADAMON/ CC BY 2.5
Dzisiaj prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek premier Ewy Kopacz, wskazał gen. broni Marka Tomaszyckiego, Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jako kandydata do mianowania w czasie wojny na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych.

- Przede wszystkim wypada mi podziękować panu prezydentowi, pani premier, panu ministrowi obrony narodowej za to, że zostałem w tym momencie uznany jako kandydat na Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych RP - mówił podczas dzisiejszej uroczystości Gen.Tomaszycki. Jak dodał, "obdarzenie takim zaufaniem to dla każdego żołnierza najwyższe wyróżnienie".

Gen. broni Marek Tomaszycki to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Obrony Narodowej. W 1999 roku ukończył w AON kurs taktycznooperacyjny integracji z NATO, a w 2003 roku podyplomowe studia operacyjno-strategiczne.

Służbę wojskową rozpoczął w 1981 roku w 32 pułku zmechanizowanym. Służył także w 8 Brygadzie Zmechanizowanej i Dowództwie 8 Dywizji Obrony Wybrzeża. W latach 1996-1999 był szefem szkolenia-zastępcą dowódcy 36 Brygady Pancernej (po przeformowaniu zmechanizowanej).

Stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomaszycki objął z dniem 1 stycznia 2014 r.

Źródło: Telewizja Republika, wprost.pl, TVN24

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze