Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen. bryg. Wojciechowski: Misje to najwyższy stopień zdobycia wiedzy

kos 21:08 19 maja 2017
gen. bryg. Sławomir Wojciechowski, Dowódca Operacyjnego Rodzajów Sił ZbrojnychTelewizja Republika
– Zadaniem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych jest m.in. zarządzanie kryzysowe, w myśl naszych ustaw, to też reagowanie na klęski żywiołowe, reagowanie tuż przed konfliktem zbrojnym, jednym z zadań są też misje poza granicami kraju – powiedział w rozmowie z Marcinem Bąkiem gen. bryg. Sławomir Wojciechowski, Dowódca Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Nie mogło zabraknąć tematu obecności wojsk NATO w Polsce. – To nie tylko obecność Amerykańska, ale też Brytyjska i Rumuńska. To nie sprowadza się tylko do brygady pancernej, to sprowadza się do zestawu sił, które nie zakończyły swojego rozstawiania. Będą śmigłowce bojowe, będą rotacyjne F16, które z nami się szkolą, mamy elementy koordynacji i logistyczne, element dowodzenia. Cały ten zestaw stanowi o obecności, która jest dwojaka. I koalicyjna i sojusznicza – odpowiedział gen. Wojciechowski.

Na zakończenie programu prowadzący pytał o to, jakie zmiany powinny zajść w polskim wojsku. – Sądzę, że na naszej szerokości geograficznej, proporcje między wymiarem powietrznym i lądowym powinna być bardziej zbilansowana. Potrzeba nam dużej siły w powietrzu. Ta proporcja i zdolności sił powietrznych, zdolności do wsparcia, do kierowania komponentami sojuszniczymi i koalicyjnymi, jest bardzo ważna. W wymiarze lądowym to zdolność oddziaływania poprzez jakość i precyzję – zakończył nasz gość. 

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO o POLSKIEJ TWIERDZY NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

Wczytuję komentarze...
Najnowsze