Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen. Bondaryk odchodzi z Narodowego Centrum Kryptologii. Gmyz: "Poległ" w konflikcie z ośrodkiem prezydenckim

ap 8:31 15 stycznia 2015
Krzysztof BondarykWikipedia/ Jarosław Kruk/ CC BY-SA 3.0
Gen. Krzysztof Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii MON, jego wniosek o dymisję przyjął szef resortu wicepremier Tomasz Siemoniak – poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta. – Wydaje się, że Bondaryk poległ w konflikcie z ośrodkiem prezydenckim – stwierdził w "Chłodnym okiem" dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

Odejście Bondaryka - normalna sprawa

Sam generał nie chciał komentować swojego odejścia.

Do rezygnacji Bondaryka nie chciał też się odnieść wicepremier Siemoniak, nazywając to "normalną sprawą". – Stworzył Centrum, pracował nad nim dwa lata, teraz odszedł – powiedział Siemoniak.

Sońta powiedział, że dyrektor złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska. – Wicepremier przyjął tę dymisję. Obecnie pracą NCK kieruje dwóch zastępców, w najbliższym czasie zostanie powołany nowy szef tej instytucji – powiedział rzecznik. 

Kolejna odsłona walki o zwierzchnictwo nad służbami specjalnymi?

Zdaniem dziennikarza śledczego Cezarego Gmyza, zmiany w Narodowym Centrum Kryptologii mogą być kolejną odsłoną walki o zwierzchnictwo nad służbami specjalnymi. Jak tłumaczył w porannym programie TV Republika, choć jednostka ta nie jest stricte z nimi związana, to jednak obsługuje wszystkie służby. 

– Wydaje się, że Bondaryk "poległ" w konflikcie z ośrodkiem prezydenckim – ocenił Gmyz. – NCK zostało ulokowane w MON, które prezydent uważa za swoje władztwo – podkreślił, dodając, że od dłuższego czasu zabiega też o władztwo nad służbami specjalnymi.

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze