Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gadowski: Turcja nie pasuje do Europy

am 8:20 20 października 2017
telewizjarepublika.pl
Gościem Emilii Pobłockiej w programie ,,Polska na dzień dobry" był Witold Gadowski - pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Omawiane były tematy z ostatniego tygodnia.

Witold Gadowski otrzymał w ostatnim czasie pismo procesowe od dziennika ,,Fakt" za haniebne, w ich mniemaniu, określenie pisma jako nazistowskiego.

– Mówiąc o pewnej sytuacji, która mi się nie podoba, o nachalnym punkcie widzenia niemieckiego, użyłem po prostu skrótu myślowego. Jeśli pismo zatrudniało kiedyś nazistów, niech dziś nie próbuje nas pouczać. Jedna z topowych dziennikarek Axel Springer była kochanką adiutanta Hitlera oraz szpiegiem nazistowskim tuz przed wybuchem II wojny światowej. Po tych słowach prawdy, Polacy opłacani przez Niemców zaczęli obrzucać mnie błotem. Jestem otwarty na pozwy. Zaproszę na salę rozpraw wszystkich Polaków - odniósł się Gadowski.

Witold Gadowski nie stronił też od komentarza ws. deklaracji Ministra Jakiego.

– Reprywatyzacja to ogromny temat. Co do samej ustawy, uważam, że to krok w dobrą stronę. To, co do tej pory jest żerowiskiem hien, zostanie uporządkowane. O prawa do nieruchomości będą mogli ubiegać się tylko prawdziwi spadkobiercy. Wreszcie, od niespełna 30 lat, zaproponowano sensowne rozwiązanie kwestii reprywatyzacji - skomentował Gadowski.

Rzecznik Łapiński stwierdził, że aneks nie zostanie ujawniony. Śp. Lech Kaczyński też nie chciał go ujawnić, jednak przedstawił jego  mankamenty. Mam nadzieję, że prezydent Duda się określi. Albo tak, albo nie. Andrzej Duda w kampanii deklarował, ze aneks ujawni - mówił Gadowski.

Dziś odbywa się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.

– Myślę, że dojdzie do kompromisu. Będzie to rozmowa 2 prawników i doktorów prawa. Na gruncie prawnym i politycznym się rozumieją. Prezes Kaczyński prezentuje jasna wizje zmiany KRS. Słucha głosów środowiska. Ma realną wizję poprawy. Chodzi o poprawę ustroju sądowniczego. Chodzi o to, by obywatelom on nie przeszkadzał. Mam nadzieje, że prezydent też podziela takie zdanie - stwierdził Gadowski.

George Soros przelał 18 miliardów na cele charytatywne.

– Gdyby ktoś doszedł do wniosku, że jest za bogaty i oddal środki na cele charytatywne to nie miałbym nic przeciwko. Tymczasem Soros to spekulant finansowy. Ma 87 lat i powinien zająć się swoja eschatologią, nie naprawianiem świata. Przez całe życie nie dał światu zbyt wiele dobrego. Nie mam nic dobrego do powiedzenia na jego temat - powiedział gość programu.

Wizyta prezydenta Turcji w Warszawie

– Niemcy mówią, że słowa nic nie kosztują. Erdogan to specyficzna postać. Turcja ma dziś drugą co do wielkości armię w NATO. Turcja nigdy nie była okupowana, ma w sobie ducha imperialnego. Są oni nastawieni na handel. Najpierw trzeba ich zrozumieć, a później rozważać członkostwo w UE. Nie pasują do tej wspólnoty. Nastąpiło tam ożywienie Islamu - w wersji turecko-sunnickiej, znacznie łagodniejszej, w której nie posługują się terrorem. Trzeba pamiętać, że Turcja to również Uzbekistan, Turkmenistan i wiele innych narodów, które są tureckie, Dziś nie pasują do Europy, a nasz prezydent zbyt łatwo rzuca deklaracje - podsumował gość programu "Polska na dzień dobry", Witold Gadowski.


Źródło: Telewizja Republiika

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze