Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gadowski: Magdalena Żuk była w Egipcie podwójnie nacechowana. Była kobietą i była niewierna

lml 18:40 19 maja 2017
Telewizja Republika
– Wprowadziłbym obowiązek, bardzo niewygodny dla biur podróży, żeby przeprowadzić pogadankę o Egipcie z każdym, kto chce tam jechać. Na temat różnic obyczajowych, sytuacji politycznej oraz sytuacji kobiet – mówił w Telewizji Republika Witold Gadowski.

Witold Gadowski, pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy, był gościem Marcina Bąka w programie "Wolne Głosy".

To zupełnie niespodziewana sprawa, ale przybrała znamiona testu, czy PiS w jakimś stopniu uzdrowił już wymiar sprawiedliwości

Mówiąc o śmierci Magdaleny Żuk, Witold Gadowski zwrócił uwagę na fakt, że jest to "niezwykle ważna sprawa, bo rozpaliła wyobraźnie Polaków". – Jeżeli prokuratura i Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnią tę sprawę do końca, będzie to sukces rządu, a jeżeli tego nie zrobią, będzie to klęska. To zupełnie niespodziewana sprawa, ale przybrała znamiona testu, czy PiS w jakimś stopniu uzdrowił już wymiar sprawiedliwości – podkreślił gość Telewizji Republika.

– Musimy pamiętać, że Egipt należy do kultury, gdzie korupcja jest wszechobecna. Nie stanowi ona nawet powodu do wstydu. W różnych krajach tego regionu jest to nasilone, ale w każdym obecne. Z Islamem jest związana kultura hawala, czyli zaufania w sprawach finansowych, ale to zaufanie jest tylko do swoich. (...) Dotyczy to tylko wyznawców Islamu, bo te zasady tylko ich obowiązują – mówił Gadowski.

Kobieta ubrana po europejsku, jest tam ubrana nieskromnie, a kobieta ubrana nieskromnie, prosi się o gwałt i żaden sąd szariacki tego nie potępi

Publicysta podkreślił, że Magdalena Żuk "była w Egipcie podwójnie nacechowana – była niewierną, z obszaru, który w Islamie jest pogardzany. (...) Była niewierna i była kobietą, a kobieta w Islamie nie jest partnerem do robienia interesów z mężczyznami, do przewodów sądowych także. Egipt ma – nazwijmy to – zachodni system wymiaru sprawiedliwości, wszystko to działa, gdyby spojrzeć z zewnątrz, ale ten wymiar islamski kieruje się m.in. prawem Szariatu, wedle którego kobieta to tylko pół mężczyzny. Jeśli kobieta zostaje zgwałcona, jest wyznawcą islamu, musi mieć na to czterech świadków. Jeśli jest niewierna – to sąd szariacki jej w ogóle nie obowiązuje. Wobec niewiernych nie obowiązują zasady etyczne, które są stosowane wobec niewiernych. To wszystko jest dopuszczalne nawet w świętej wojnie – wskazał Witold Gadowski.

Odpowiadając na pytanie czy Egipt jest dobrym miejscem na urlop, gość Telewizji Republika stwierdził, że "wszystko zależy od tego, czego kto poszukuje, bo jeśli ktoś poszukuje wrażeń, Egipt na pewno mu ich dostarczy". – Wprowadziłbym obowiązek, bardzo niewygodny dla biur podróży, żeby przeprowadzić pogadankę o Egipcie z każdym, kto chce tam jechać. Na temat różnic obyczajowych, sytuacji politycznej oraz sytuacji kobiet. Kobieta ubrana po europejsku, jest tam ubrana nieskromnie, a kobieta ubrana nieskromnie, prosi się o gwałt i żaden sąd szariacki tego nie potępi. A co u nich znaczy nieskromnie? Krótsza spódniczka, głębszy dekolt. Kobieta, która lekko flirtuje z tubylcem, może zostać ofiarą agresji, jeśli się wycofa – wyjaśniał Gadowski.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
TAGI:
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze