Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francuskie i amerykańskie samoloty nad Polską

ma 14:35 12 sierpnia 2014
flickr.com/Airwolfhound/CC BY-SA 2.0
Ok. 130 pojazdów wojskowych, w tym francuskie i amerykańskie statki powietrzne, wyrzutnie rakiet, czołgi oraz transportery będą atrakcją na defiladzie z okazji Dnia Wojska Polskiego, która odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie.

W tym roku w centrum Warszawy odbędzie się największa defilada polskiego wojska. Główną atrakcją tegorocznych obchodów ma być ok. 50 samolotów wojskowych, które przelecą na głowami uczestników uroczystości. Oprócz polskich śmigłowców i samolotów bojowych, pojawią się także francuskie oraz amerykańskie maszyny latające.

Prawdopodobnie będą to dwa samoloty typu Mirage i dwa śmigłowce Blackhawk. Informacje przekazał portalowi rp.pl ppłk. Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak co roku, obchody z okazji Święta Wojska Polskiego będą miały miejsce także we wszystkich kościołach polowych w Polsce, gdzie odprawione zostaną Msze święte w intencji poległych na polu chwały. Dodatkowo przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odprawiona zostanie Honorowa Zmiana Warty z udziałem Najwyższych Władz Państwowych.

„American Day” w Polsce

W ramach obchodów rocznicy „Cudu nad Wisłą w Ossowie” 16 sierpnia w Wołominie odbędzie się także "American Day" poświęcony amerykańskim pilotom 7 Eskadry Kościuszkowskiej, którzy w 1920 roku walczyli u boku polskich żołnierzy. O godzinie 12.00 Ambasador USA w Polsce Stephen Mull oraz Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar odsłonią tablicę upamiętniającą młodych amerykańskich lotników. Na miejscu będzie można obejrzeć wystawy poświęcone 7 Eskadrze Kościuszkowskiej, Płk. Ryszardowi Kuklińskiemu.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze