Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francji grozi ekologiczna katastrofa! Toksyczne chemikalia dostały się do morza

AS 9:28 15 marca 2019
zdjęcie ilustracyjneLandsat - NASA
Po zatonięciu włoskiego statku handlowego do morza wydostały się toksyczne chemikalia i zachodniemu wybrzeżu Francji zagraża katastrofa ekologiczna.

Na włoskiej jednostce wybuchł pożar, gdy znajdowała się w odległości trzystu trzydziestu kilometrów od La Rochelle. Załogę, która teraz jest przesłuchiwana przez  francuską żandarmerię, uratowano. Jednostka transportująca, poza innymi ładunkami, także czterdzieści pięć kontenerów z niebezpiecznymi, toksycznymi chemikaliami, osiadła na dnie na głębokości niemal pięciu tysięcy metrów. 

Ładunek określono jako "bombę ekologiczną z opóźnionym zapłonem", której zawartość zagraża florze i faunie wybrzeży Bretanii i Akwitanii. Na powierzchni morza unoszą się dwie rozległe plamy ropy naftowej - jedna długości trzynastu kilometrów, druga- dziewięciu. Obydwie mają po siedem kilometrów szerokości. Wiatr i prądy morskie sprawiają, że plamy zbliżają się do wybrzeży francuskich z prędkością ponad dwudziestu węzłów.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych i wzburzonego morza, na miejsce przypłynął już pierwszy z kierującej się w ten rejon grupy statków specjalizujących się w oczyszczaniu wody z ropy naftowej. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze