Francja w finale! Umtiti bohaterem Trójkolorowych

Zrzut ekranu z serwisu YouTube/FIFATV

Francja pokonała Belgię (1:0) i zawita w wielkim finale Mistrzostw Świata. Gola na wagę zwycięstwa strzelił obrońca Trójkolorowych Samuel Umtiti. Mecz był niezwykle wyrównany. Do momentu gdy podopieczni Didiera Deschamspa zdobyli bramkę i całkowicie przejęli kontrolę nad meczem.

Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:0 i to Belgowie mogli być bardziej zadowoleni z przebiegu spotkania – w pierwszych 20 minutach mieli kilka naprawdę groźnych sytuacji.

W drugiej połowie dał o sobie znać młodziutki Kylian Mbappe. Imponował szybkością, dryblingiem, nieszablonowymi zagraniami... Jego dwa odegrania piętką napędziły jedną z najpiękniejszych akcji mundialu. Gdyby Olivier Giroud wykazał się wielką skutecznością...

Bramka padła po stałym fragmencie gry. Środkowy obrońca reprezentacji Francji uprzedził Marouane'a Fellainiego i strzałem głową pokonał Thibauta Courtoisa.

Francja zagra w wielkim finale ze zwycięzcą meczu Chorwacja - Anglia (11.07 o godz. 20:00). Mecz o najważniejsze trofeum w świecie piłki nożnej odbędzie się na Łużnikach (15.07 o godz. 17).

Źródło: Telewizja Republika/Twitter