Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Franciszek o gender: To ideologia zaprzeczającą głębokiej pewności, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta

AS 20:36 7 maja 2018
twitter @RomaSette
Franciszek napisał przedmowę do wyboru pism Benedykta XVI, których głównym tematem jest relacja między wiarą a polityką. Papież skrytykował w niej propagowanie idei gender określając je jako ,,kolonizację sumien'' oraz nazywając ją ,,ideologią, która prowadzi do planowanego wytwarzania istot ludzkich i uprawnia do ich eliminacji''. Tom zostanie opublikowany w piątek.
Franciszek w swojej przedmowie wyróżnia etapy rozwoju poglądów Josepha Ratzingera w tym zakresie i pisze o granicy posłuszeństwa względem państwa. Podkreślił, że ogromny wpływ na myśl Benedykta XVI miało doświadczenia nazistowskiego totalitaryzmu. 
 
– Pokusa zanegowania zależności człowieka od Boga i jego pochodzenia od Stwórcy jest dziś znowu bardzo aktualna i pojawia się w nowych formach - zauważył Franciszek. 
 
– Niebezpieczeństwie kolonizacji sumień ideologią zaprzeczającą głębokiej pewności, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta, którym zostało powierzone zadanie przekazywania życia - napisał papież na temat ideologii gender. 
 
– Jest to ideologia, która prowadzi do planowanego wytwarzania istot ludzkich i uprawnia do ich eliminacji - podkreślił. 
 
– Joseph Ratzinger  ukazuje nam, że te pozorne prawa człowieka, nastawione na jego samozniszczenie, mają jeden wspólny mianownik w postaci wielkiej negacji zależności człowieka od Boga, co prowadzi do wyrzeczenia się prawdziwej wielkości człowieka oraz podstaw jego wolności i godności - napisał Franciszek. 

Źródło: tvp info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze