Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Finał WOŚP bez TVP?

EmaPob 10:14 20 września 2016
Jerzy OwsiakTelewizja Republika
Telewizja Polska jeszcze nie zadecydowała, czy będzie transmitować 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rzecznik WOŚP odpowiada: Żaden z nadawców nie powiedział jednoznacznie, że nie będzie transmitować finału.

"Press" informował, że organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już informują swoich partnerów, że TVP nie będzie pokazywać finału planowanego na 17 stycznia przyszłego roku. 

Finał traktowany "raczej informacyjnie"

Portal zacytował dyrektora Dwójki Marcina Wolskiego, który „stwierdza, że gdyby to od niego zależało, ograniczyłby zaangażowanie telewizji w pokazywanie WOŚP”. Wolski deklaruje, że potraktowałby finał „raczej informacyjnie, raczej nie towarzyszyłbym temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas”. Zastrzega jednocześnie, że nie chce się ustawiać w kontrze do WOŚP i podkreśla, że cel zbiórki uważa, za szlachetny.

Nowe szefostwo, nowy finał

Dzisiejsze szefostwo TVP w przeszłości nie szczędziło krytyki inicjatywie Jerzego Owsiaka. Jacek Kurski uznawał hasło "róbta co chceta" za szkodliwe i podkreślał "medialną promocję" WOŚP, której - według niego - nie ma np. Caritas. Doceniał za to poświecenie i wysiłek wolontariuszy, zwłaszcza dzieci, które uczestniczą w zbiórce Orkiestry. 

Szybkiemu podejmowaniu decyzji przez władze TVP nie sprzyja fakt, że trwa konkurs na prezesa telewizji - ma zostać wyłoniony w październiku. 

Za wcześnie na ustalenia 

- We wrześniu rok temu sprawą transmisji z finału w TVP jeszcze się nie zajmowaliśmy. W tym roku też jeszcze nie mamy żadnych ustaleń - jest za wcześnie. Planujemy dopiąć szczegóły i 17 października ogłosić wszystko na konferencji. Powiemy wtedy o celu, o funkcjonowaniu sztabów i o formie współpracy z nadawcami telewizyjnymi - skomentował rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. 

Dobies równocześnie podkreśla, że jeśli chodzi o przekaz telewizyjny z finału, to Fundacja WOŚP bierze pod uwagę różne możliwości. 
Alternatywą dla szerokiego transmitowania finału przez TVP2 mogłyby być relacje w telewizjach komercyjnych - w TVN lub Polsacie. 

Finał WOŚP ma się odbyć w niedzielę 15 stycznia 2017 roku. Przez lata wydarzenie to pokazywała TVP2.

 

 

 

Źródło: wp.plWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze