Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fałszywy alarm bombowy. 22-latkowi grozi do 8 lat więzienia

ds 12:33 17 października 2017
policja.pl
Policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca Błonia, który zadzwonił na numer alarmowy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie. Mężczyzna usłyszał zarzut; grozi mu nawet 8 lat więzienia – podała dziś Komenda Stołeczna Policja.

Młody mężczyzna telefonicznie przekazał pracownikowi centrum powiadamiania ratunkowego informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie w Błoniu. Owe zawiadomienie wpłynęło do oficera dyżurnego komisariatu, który natychmiast zarządził ewakuację budynku i wezwał na miejsce pirotechników.

Służby nie znalazły ładunku wybuchowego – policja w tym czasie szukała 22-latka, który podał fałszywą informację. Mężczyzna został zatrzymany po kilku godzinach od telefonu – w momencie zatrzymania był pijany.

Dariusz W. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Zgodnie z kodeksem karnym, fałszywe alarmy bombowe są traktowane jako poważne przestępstwo. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Sąd może też nałożyć na sprawcę nakaz pokrycia kosztów akcji – ewakuacji, sprawdzenia pirotechnicznego, a także strat firm.

Źródło: Interia

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze