Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Facebook wprowadza zmiany przed wyborami do PE. "Mierzymy się z dobrze finansowanymi przeciwnikami"

am 7:54 29 marca 2019
Facebook ogłosił zmiany w systemie reklam politycznych publikowanych na portalu. Są wprowadzane w związku ze zbliżającymi się majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Wszyscy reklamodawcy w Unii Europejskiej będą musieli uzyskać w swoim kraju zgodę na zamieszczanie reklam politycznych. Ma to zablokować ingerencje z zewnętrznych krajów. Wszystkie reklamy mają też być wyraźnie oznaczone i we wszystkich będzie musiała znaleźć się informacja, kto za daną reklamę zapłacił.

Ponadto wszystkie polityczne reklamy wraz z informacjami o ich zasięgach będą archiwizowane przez 7 lat. Podobne rozwiązania Facebook stosował przed wyborami w innych częściach świata, między innymi w Indiach i Brazylii.

Według Facebooka nowe zasady mają ograniczyć ingerencje z zagranicy i zwiększyć przejrzystość. Richard Allen z Facebooka zaznaczył, że zmiany nie zapobiegną wszystkim nadużyciom. - Mierzymy się z inteligentnymi, sprytnymi i dobrze finansowanymi przeciwnikami, którzy zmieniają swoją taktykę po dostrzeżeniu przez nas nadużyć - powiedział.

W ubiegłym roku w przeddzień wyborów w połowie kadencji obu izb Kongresu USA Facebook zablokował konta ponad 100 użytkowników należące do podmiotów powiązanych z obcymi państwami, które - zdaniem firmy - mogły służyć do ingerencji w proces wyborczy.

Wcześniej koncern podawał, że w czasie amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku wśród użytkowników zidentyfikowano około 500 "fejkowych" kont, które były powiązane z Rosją. W ciągu dwóch lat poprzedzających te wybory miały one wykupić reklamy za łączną kwotę 100 tysięcy dolarów.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze