Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Facebook walczy z fałszywymi informacjami na portalu

MAD 21:30 9 stycznia 2017
Telewizja Republika
Coraz bardziej zauważalny jest rozrost fałszywych informacji pojawiających się na Facebooku. Największe medium społecznościowe postanowiło ostro zabrać się za walkę z "fake newsami".

Podstawowym problemem jest to, że algorytmy Facebooku mierzą newsy kryteriami popularności, ale nie mają możliwości określenia, czy są to informacje prawdziwe czy fałszywe. Problem trwa na największym portalu społecznościowym już od pewnego czasu, jednak coraz bardziej przybiera na sile. Facebook postanowił wypracować kilka mechanizmów, które mają utrudnić rozprzestrzenianie się fałszywych informacji.

Jak informuje portal vox.com, Facebook planuje wprowadzić kilka zmian, przede wszystkim chce zadbać o łatwiejszy system zgłaszania "fake newsów" przez samych użytkowników. Autor tekstu podkreśla, że taki mechanizm ma sens, jeśli będziemy mieli do czynienia z szeroką skalą systemu weryfikacji informacji przez użytkowników - to poprawi znacząco wiarygodność działań. Dodaje jednak, że większa ilość zgłoszeń jest związana z większym zasięgiem fałszywego newsa.

Dodatkowo Facebook zastanawia się nad wykorzystywaniem sztucznej inteligencji. Planowane są także ograniczenia we wprowadzeniu treści tylko do zaufanych ,zweryfikowanych źródeł, takich jak np. redakcje, a z drugiej strony, uniemożliwienia serwisom znanych z publikacji fałszywych treści na publikowanie reklam na FB. Zarząd portalu bardzo poważnie potraktował sprawę rozlewania się "fake newsów" po Facebooku i zapowiada odpowiednią edukację użytkowników w tym zakresie.

Źródło: vox.com

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.124/2) - DR KOPIEC O "KSZTAŁTOWANIU WOLNEGO CZŁOWIEKA" I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze