Emocjonujący wyścig elity kobiet ze startu wspólnego! Holenderka mistrzynią świata, Małgorzata Jasińska zajmuje 5. miejsce!

twitter.com/@UCI

Holenderka Anna van der Breggen wygrała wyścig ze startu wspólnego elity w kolarskich mistrzostwach świata w Insbrucku. Najwyżej spośród Polek uplasowała się Małgorzata Jasińska. 34-letnia reprezentantka odniosła życiowy sukces, dojeżdżając na linię mety jako piąta.

Medalistki finiszowały samotnie. Van der Breggen, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, wyprzedziła o ponad trzy i pół minuty Australijkę Amandę Spratt oraz o blisko pięć i pół minuty Włoszkę Tatianę Guderzo.

Niemal minutę po przyjeździe Włoszki Jasińska stoczyła sprinterski pojedynek ze Szwedką Emilią Fahlin. Ta okazała się mocniejsza, co pozwoliło jej wywalczyć czwartą lokatę.

Katarzyna Niewiadoma, obchodząca tego dnia 24. urodziny, zajęła 12. miejsce, kończąc wyścig w grupie zawodniczek, tracących ponad siedem minut do triumfatorki.

Źródło: media, twitter.com