Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

DZIŚ zapraszamy na ważną debatę z Premierem Morawieckim w ramach Ogólnopolskich Obchodów 50. Rocznicy Wydarzeń Marca '68. ZAPRASZAMY od 17:00

sm 11:56 7 marca 2018
Po oficjalnym otwarciu debaty odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem: prof. dr hab. Jerzego Eislera, Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Ireny Lasoty, Prezes Instytutu na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej, prof. dr hab. Wojciecha Roszkowskiego z Instytutu Studiów Politycznych PAN, dr hab. Dariusza Gawina z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, Zastępcy Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Mateusza Fałkowskiego z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Zapraszamy od 17:00!

Debatę zamknie wystąpienie Jarosława Gowina, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prowadzącym panel będzie Marek Zając.

Uczestnicy debaty będą dyskutować o fenomenie i istocie wydarzeń związanych z Marcem '68 – począwszy od wystąpień przeciw cenzurze, przez protesty studentów, po antysemicką nagonkę rozpętaną przez komunistyczne władze. Przyjrzą się nie tylko temu, co działo się w Warszawie, ale także w całym kraju, uwzględniając tło międzynarodowe. Zastanowią się nad bezpośrednimi i długofalowymi skutkami Marca '68.

Organizatorzy debaty: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze