Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. W tle przekazanie prezydencji Węgrom

PP 17:50 19 czerwca 2017
Twitter
19 czerwca 2017 r. w Warszawie odbywa się spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz premierów krajów Beneluksu. Spotkanie premierów krajów V4 będzie okazją do symbolicznego przekazania Węgrom prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Polska sprawuje prezydencję w Grupie do końca czerwca br., w drugiej połowie roku rozpocznie się prezydencja węgierska. Uroczystość odbywa się w Zamku Królewskim w Warszawie.

Podczas spotkania szefów rządów krajów V4 nastąpi podsumowanie polskiej prezydencji oraz przyjęcie programu prezydencji węgierskiej w Grupie Wyszehradzkiej na kolejny rok. Podczas wizyty premierzy państw V4 spotkają się także z szefami rządów państw Beneluksu (Holandii, Belgii i Luksemburga). Celem spotkania jest kontynuacja dialogu na kluczowe tematy związane z agendą unijną oraz przyszłością Unii Europejskiej. Wizyta będzie okazją do nawiązania ściślejszej współpracy z państwami Beneluksu w odniesieniu do dalszego rozwijania relacji Unia Europejska – kraje Partnerstwa Wschodniego.

Premier Beata Szydło, wręczyła na ręce premiera Węgier - Viktora Orbana, pamiątkową monetę jako wyraz wsparcia oraz sympatii naszych państw:

Źródło: premier.gov.pl, twitterWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze