Dziś Sejm zajmie się wnioskiem PO o wotum nieufności dla szefa MON

Artykuł
FOT. ROBERT SUCHY/ CO MON

Platforma Obywatelska już raz chciała odwołania Antoniego Macierewicza. W lipcu 2016 za wnioskiem o odwołanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza głosowało 166 posłów, przeciw – 267, wstrzymało się trzech posłów. Sejm odrzucił wniosek.

Antoni Macierewicz, pytany w TVP Info o to, co powiedziałby posłom Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli wniosek, powiedział: "Debata na temat polskiej armii, polskiego wysiłku zbrojeniowego, zarówno tego, który realizowaliśmy w 18 miesięcy, jak i tego, który dalej planujemy, jest debatą, którą zainteresowani są wszyscy Polacy, a nie tylko posłowie, którzy próbują rozwiązywać swoje problemy polityczne i w jakiś sposób wytłumaczyć się, dlaczego niczego dobrego nie zrobili, a tak wiele w przeszłości zepsuli".

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej 21 kwietnia. Partia argumentowała swój wniosek „każdą dotychczasową działalnością dotycząca bezpieczeństwa, odchodzenia oficerów, generałów, pułkowników, demolowania polskiej armii”. Wśród porażek szefa MON wymienia się m.in. zatrudnienie Bartłomieja Misiewicza.

PO już raz chciała odwołania Antoniego Macierewicza. W lipcu 2016 za wnioskiem o odwołanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza głosowało 166 posłów, przeciw – 267, wstrzymało się trzech posłów. Sejm odrzucił wniosek.

 

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy