Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dyrektor spółki Ringier narzeka na dążenia do repolonizacji mediów

MAD 9:39 19 czerwca 2017
flickr.com/campus of excellence/CC BY 2.0
Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringier, w wywiadzie dla dziennika „Neue Zuercher Zeitung” powiedział, że „ton wobec mediów spółki znacznie się zaostrzył”, a działania polskich spółek skarbu państwa „generuje spółce straty w milionach euro”.

„Neue Zuercher Zeitung” zapytał Marca Waldera, dyrektora generalnego spółki medialnej Ringier i członka zarządu Axel Springera o panujące w spółce nastroje związane z planowanymi przez polski rząd staraniami, mającymi na celu ograniczenie kapitału zagranicznego w mediach polskich do 30%.

Walder podkreślił, że firma tę sprawę traktuje „bardzo poważnie”, a „ton wobec mediów spółki znacznie się zaostrzył”. - Polskie spółki skarbu państwa nie umieszczają w naszych mediach ogłoszeń, co generuje straty liczone w milionach euro – przyznał Walder.

Dyrektor Ringiera dodał, że sytuacja wygląda podobnie w Serbii, na Węgrzech oraz częściowo Słowacji, gdzie rządy mają rzekomo zamiar zniszczenia „niezależnych mediów wchodzących w skład spółki”. Podkreślił jednak, że mimo trudnej sytuacji, nie zamierza wycofać się z polskiego rynku.

Ringier Axel Springer jest jednym z największych wydawców pracy w Polsce.

Źródło: Gazeta Polska CodziennieWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze