Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Wypowiedź pani minister Ursuli von der Leyen była absolutnie niedopuszczalna

M.N. 20:23 8 listopada 2017
Telewizja Republika
– Postawa wobec każdego kraju powinna być przyjazna i asertywna. Zależy nam na dobrych kontaktach, ale musimy być asertywni i reagować na takie wypowiedzi i zachowania. Namawiam żeby porzucić kompleksy. Każdy kraj zabiega o swoje interesy, Polska również musi to robić – powiedział dla Telewizji Republiki Michał Dworczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

– Wypowiedź pani minister Ursuli von der Leyen była absolutnie niedopuszczalna. Takich rzeczy się nie robi. To jest naganne. Tłumaczenie tego poprzez zwolenników opozycji, że to było wyrwane z kontekstu wypowiedzi jest absurdalne. Mam wrażenie, że im gorzej tym dla opozycji lepiej. Jest to kolejny raz kiedy aspekt z zagranicy jest wykorzystywany przez opozycję jako atak na PiS. Nie powinno być tak, że na arenie międzynarodowej wzajemnie się krytykujemy i de facto uderzamy w nasz kraj - mówił.

Istotne jest żebyśmy byli traktowani po partnersku i z szacunkiem

– Postawa wobec każdego kraju powinna być przyjazna i asertywna. Zależy nam na dobrych kontaktach, ale musimy być asertywni i reagować na takie wypowiedzi i zachowania. Namawiam żeby porzucić kompleksy. Każdy kraj zabiega o swoje interesy, Polska również musi to robić. Tam gdzie są sytuacje, które trzeba krytykować to trzeba to robić i mówić wprost. Istotne jest żebyśmy byli traktowani po partnersku i z szacunkiem - zaznaczył.

Modernizujemy i rozbudowujemy siły zbrojne

–  W ramach strategicznego przeglądu obronnego mamy opracowany projekt. Jest on teraz w chwili uzgadniania. Zapoznają się z nim urzędnicy z kancelarii prezydenta. W tej chwili dowodzenie polskimi siłami zbrojnymi są niejasne. Diagnoza jest wspólna, wszyscy zgadzają się, że ten system jest zły i trzeba go zmienić. Problem pojawia się kiedy mówimy o remedium. Zarządzanie tak skomplikowanym organizmem powinno być pionowe. Kompetencje powinny być określone bardzo precyzyjnie. Wierzę, że panowie ministrowie wypracują spójny model, ponieważ to jest potrzebne polskim siłą zbrojnym. Przez wiele ostatnich lat ten organizm się kurczył, teraz mamy sytuację odwrotną. Modernizujemy i rozbudowujemy siły zbrojne - podkreślił.

– Już dziś wiemy, że podczas święta 11 listopada nie możemy się spodziewać nominacji generalskich. Bez tych mianowani nie można w sposób właściwy obsadzić etatów. Te wszystkie nominacji, na które zostały wysłane wnioski do kancelarii prezydenta nie są związane z reformą wojsk polskich. Czekamy na decyzje pana prezydenta. W poprzednich latach ograniczone zostało szkolnictwo wojskowe. Powiększyliśmy liczbę osób, które rozpoczęły naukę w tym kierunku już dwukrotnie. Część kadr będzie również pozyskiwana z uczelni cywilnych. To wszystko były zaniedbania Platformy Obywatelskiej. Akademia Sztuk Wojennych przechodzi reformę. Wierzymy, że to również będzie miało pozytywny wpływ na siły kadry w siłach zbrojnych - dodał Dworczyk.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze