Dujszebajew poprowadzi reprezentację Polski

Tałant Dujszebajew
facebook.com/kielcehandball

Kirgiz Tałant Dujszebajew został nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Zastąpił na tym stanowisku Michaela Bieglera. Niemiec podał się do dymisji po rozgrywanych w naszym kraju mistrzostwach Europy, na których polscy szczypiorniści zajęli 7 miejsce.

O stanowisko selekcjonera reprezentacji na ostatnim etapie Dujszebajew rywalizował z trenerem Śląska Wrocław, byłym reprezentantem Polski Piotrem Przybeckim. Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce stosunkiem głosów 13:1 zdecydował się postawić na Kirgiza.

Dujszebajew od 2014 jest trenerem Vive Tauronu Kielce, z tą drużyną zdobywał mistrzostwo kraju i zajął 3 miejsce w Lidze Mistrzów, w których to rozgrywkach pracując jeszcze w Hiszpanii dwukrotnie triumfował. Jako zawodnik dwa razy uznany został najlepszym szczypiornistą globu, zdobył również złoty i dwa brązowe medale na olimpiadzie oraz mistrzostwo świata. Pochodzący z Kirgistanu szkoleniowiec znany jest z nieokiełznanego temperamentu, niejednokrotnie zdarzało mu się na przykład podczas meczu wdawać w bójki z trenerami przeciwnych drużyn.

Pierwszym zadaniem nowego selekcjonera jest awans na igrzyska olimpijskie. Turniej kwalifikacyjny odbędzie między 8, a 10 kwietnia. Umowa podpisana z Duszejbajewem obowiązywać będzie do końca września 2016 roku.

Źródło: zprp.pl, sport.tvp.pl