Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda w Brukseli: NATO jest jednością. Nie ma żadnych rozdźwięków w przestrzeni euroatlantyckiej

am 12:45 11 lipca 2018
fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
– Wierzę, że pokażemy jedność w przestrzeni euroatlantyckiej i będziemy sprawnie realizowali proces adaptacji Sojuszu do zmieniających się warunków, będziemy pokazywali, że NATO żyje – stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas trwającego już szczytu NATO w Brukseli.

Prezydent wskazał, że rozmowy dotyczyć będą wzmocnienia i usprawnienia procesów decyzyjnych, które sprawią, żer obrona, w sytuacjach zagrożenia, będzie sprawnie działać.

– Potrzebujemy sprawnych procesów decyzyjnych i sprawnych procesów dowodzenia – mówił Duda. Prezydent zaznaczył, że w trakcie szczytu obecni będą przedstawiciele m.in. Gruzji i Ukrainy. 

– Liczę na to i wierzę w to, że prędzej czy później staną się częścią euroatlantyckiej wspólnoty w pełnym tego słowa znaczeniu, nie tylko w znaczeniu przyjaźni, ale w znaczeniu po prostu bycia członkami Sojuszu – mówił.

Wskazał również, że obecnie trwający szczyt w Bruskeli ukaże przestrzeń euroatlantycką jako jedność.

– Wszyscy ci, którzy mieliby jakiekolwiek zakusy na zakłócenie światowego bezpieczeństwa muszą wiedzieć, że NATO jest jednością, że jesteśmy razem, że nie ma żadnych rozdźwięków w przestrzeni euroatlantyckiej – dodał prezydent. 

 

Źródło: tvpparlament.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze