Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Drastyczne pogorszenie stanu zdrowia Ołeha Sencowa! Ma uszkodzone narządy wewnętrzne

AS 10:44 10 grudnia 2018
Antonymon - Own work, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia
Rosyjscy obrońcy praw człowieka alarmują, że pogarsza się stan zdrowia Ołeha Sencowa. Ukraiński reżyser przetrzymywany w rosyjskim łagrze ma uszkodzone narządy wewnętrzne i od dłuższego czasu nie otrzymuje paczek wysyłanych przez przyjaciół.

O złym stanie zdrowia Ołeha Sencowa od dawna informują jego obrońcy. Według nich wielomiesięczny protest głodowy spowodował uszkodzenia serca, wątroby i nerek.

- Na razie jest leczony w więziennym szpitalu i nikt nie może dać gwarancji, że organy wewnętrzne wrócą do stuprocentowej sprawności - cytuje radio Echo Moskwy wypowiedź adwokata Dmitrija Dinze. Obrończyni praw człowieka Tatiana Szczur poinformowała, że w pierwszej połowie listopada wysłała paczkę dla Ołeha Sencowa, ale przesyłka do dziś nie dotarła do adresata. - Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, po co więźniowi przetrzymywanemu w Arktyce ciepła odzież - dodaje obrończyni praw człowieka.

Ołeh Sencow został zatrzymany w 2014 r. na anektowanym przez Rosję Krymie, oskarżony o terroryzm i skazany na 20 lat łagru. Jego uwolnienia żądają międzynarodowe organizacje oraz kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze