Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dramatyczna sytuacja w Wenezueli! 3,5 miliona ludzi uciekło z kraju

AS 19:15 15 kwietnia 2019
President of Russia
Już prawie 3,5 miliona ludzi wyjechało z Wenezueli, gdzie konflikt polityczny doprowadził do kryzysu humanitarnego. Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna pomoc dla Wenezuelczyków, którzy szukają ratunku w Kolumbii.

Jak poinformował zespół PAH, który pracuje w Kolumbii tuż przy granicy z Wenezuelą, do potrzebujących wciąż nie dociera żadna pomoc humanitarna.

- W Wenezueli brakuje jedzenia, wody, leków, elektryczności i pracy, a sytuacja pogarsza się każdego dnia - mówi Paula Gierak z PAH.

Każdego dnia do Kolumbii przybywa ponad 20 tysięcy osób, by kupić niezbędne produkty żywnościowe lub w poszukiwaniu pracy. - Tysiące ludzi są wystawione na skrajnie trudne warunki - mówi Paula Gierak. - Na granicy panuje chaos, a temperatura w dzień sięga prawie 35 stopni. Wiele osób choruje na malarię, odrę i błonicę. Najbardziej potrzebującym rozdajemy wodę, mleko dla dzieci, jedzenie, leki, a także środki higieniczne - dodaje wolontariuszka.

Polska Akcja Humanitarna apeluje o wsparcie działań, bo Wenezuelczycy nie poradzą sobie bez pomocy. Informacje o sposobach wsparcia potrzebujących znajdują się na stronie www.pah.org.pl.

Organizacja Państw Amerykańskich nie wyklucza, że konflikt polityczny w Wenezueli może doprowadzić do większego kryzysu migracyjnego niż ten, który dotknął Syrię.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze