Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Żółtaniecki celnie o UE: W Europie ustalony został pewien kanon ideologiczny i każdego kto go złamie chcą karać. Tu chodzi o jedną rzecz, o władzę w Europie

PR 8:19 10 stycznia 2019
Telewizja Republika
Gościem poranka w Telewizji Republika był dyplomata, dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas, który mówił na temat relacji z Włochami i wczorajszego spotkania polskich polityków z wicepremierem tego kraju. Gość mówił także o zasadach działania Unii Europejskiej. - Jeśli jakiś kraj sprzeciwia się pewnemu porządkowi UE staje się kłopotliwy, staje się obiektem ataku - mówił Żółtaniecki.

Dr Ryszard Żółtaniecki wskazał, że w przeciwieństwie do spotkania z ministrem Brudzińskim, spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim miało charakter rozpoznawczy.

- My o sobie wiemy niewiele. Nasze relacje przez ostatnie lata były bardzo słabe. Dlaczego? To są nasze zaniedbania. Skupiamy się na USA i tracimy z pola widzenia innych partnerów jak Hiszpania czy Holandia – kraj w którym darzy się Polaków sentymentem ze względów historycznych. Dobrze się stało, że przyjechał Salvini i dobrze, że to on przyjechał tu do nas – stwierdził gość Telewizji Republika.

- Tworzy się coś w rodzaju sojuszu państw- przy wszystkich różnicach które nas dzielą - które są wyrzucane poza nurt głównej polityki Unii – powiedział dr Żółtaniecki.

Odnosząc się do kwestii migracji gość powiedział, że Włosi zostali w jakimś sensie oszukani przez Unię.

- Europa jest w aksjologicznej pułapce. Nie możemy zachowywać się tak jak państwa afrykańskie. Nam tego nie wolno. Mamy tradycje chrześcijańskie. Nie mówię by akceptować i się zgadzać na wszystko, ale należy znaleźć metody które nic nie zburzą – powiedział.

- Jeśli nie dojedzie do wyraźnego przewrotu w Niemczech, będzie kontynuacja dotychczasowej polityki. Trzeba coś zrobić ale naprawdę nikt nie wie co – dodał.

Żółtaniecki wskazał, że Europa powinna wypracować mechanizm pozbycia się migrantów, gdyż oni nie zasymilują się z europejczykami. Zwrócił także uwagę na to, że tak jak w przypadku Polski, w spraw wewnętrzne Włoch, UE również ingeruje.

- W Europie ustalony został pewien kanon ideologiczny i każdego kto go złamie chcą karać. Jeśli jakiś kraj sprzeciwia się pewnemu porządkowi, porządkowi władzy, staje się kłopotliwy, staje się obiektem ataku. Tu chodzi o jedną rzecz, o władzę w Europie. Bardzo brutalna walka. Ustalający porządek mogą bić ludzie na ulicach, podejmować wątpliwe działania jak Hiszpania wobec Katalonii. Ludzi którzy są przeciwko ustalonemu porządkowi usiłuje się karać – stwierdził dr Żółtaniecki.

- Myślę że rozmowa Kaczyńskiego z Salvinim mogła dotyczyć tego, czy Unia w ogóle da się reformować. To były dziesiątki lat ustaleń. Możliwe, ze Unia może funkcjonować tylko w takiej postaci jak istnieje albo w ogóle – mówił w studiu Telewizji Republika dyplomata dr Ryszard Żółtaniecki.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze