Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Brzeski: Jeśli Waszyngton przestanie się liczyć w Europie, stracą możliwość bycia światowym mocarstwem

am 8:54 16 marca 2018
Telewizja Republika
Ostatnim gościem Emilii Pobłockiej w porannym programie Telewizji Republika był specjalista ds. terroryzmu. dr Rafał Brzeski. – Powinno się dać po kieszeni oligarchom, którzy współpracują z Putinem. Patrząc na historię wewnętrznych układów politycznych w Rosji, opozycja tworzyła się tylko wtedy, gdy nie opłacało się współpracować z carem. Gdyby oligarchowie mocno odczuli to na swojej kieszeni, wówczas mogliby wymienić swojego cara (przyp. red. Putina) – mówił gość.

Stanowisko Wielkiej Brytanii ws. otrucia

– To jest bardzo umiarkowana, jeśli nie słaba, reakcja, jednak nie dziwię się takiemu obrotowi sprawy. By ostro zareagować , trzeba mieć poparcie sojuszników. W pierwszej chwili nie mieli ich zbyt wielu. Powinno się dać po kieszeni oligarchom, którzy współpracują z Putinem. Patrząc na historię wewnętrznych układów politycznych w Rosji, opozycja tworzyła się tylko wtedy, gdy nie opłacało się współpracować z carem. Gdyby oligarchowie mocno odczuli to na swojej kieszeni, wówczas mogliby wymienić swojego cara (przyp. red. Putina) – rozpoczął dr Brzeski.

– Rosjanie poczekają do przyszłego tygodnia, czyli gdy skończą się wybory prezydenckie. Wynik jest znany, nieznana jest tylko frekwencja wyborcza. Kwestia najważniejsza - ile osób pójdzie i ile zagłosuje. Fachowcy od broni chemicznej twierdzą, że na to nie ma lekarstwa. Marnie rokują ws. przyszłości otrutych – poinformował ekspert ds. terroryzmu.

Reakcje innych krajów Unii Europejskiej

– Jak na razie, występują tylko rozmowy. To rozdźwięk między reakcjami. Niemcy chcą jak najcichszego stanowiska, ponieważ marzą o tym by współpracować z Rosją, skończyć Nord Stream 2 -  mieliby w garści wówczas całą Europę Środkową. Przeszkadzają w tym jednak Stany Zjednoczone, które wspierają Projekt Trójmorza – zauważył.

– Jeśli Stany Zjednoczone nie poprą Trójmorza, zostaną wyparte z Europy. Albo Niemcy, albo Polska, w połączeniu ze Stanami Zjednoczonymi, są w stanie kontrolować Europę Środkową. Jeśli Waszyngton przestanie się liczyć w Europie, stracą możliwość bycia światowym mocarstwem - staną się jedynie liderem regionalnym – podsumował dr Brzeski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze