Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dorota Kania wygrała proces z Markiem Dochnalem!

sm 15:34 14 czerwca 2018
Pomówienie Doroty Kani przez Marka Dochnala skutkowało latami znieważania, utratą pracy, ostracyzmem, który wykraczał poza kręgi dziennikarskie i oznaczało śmierć cywilną. Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Dochnalowi przeprosić redaktor naczelną Telewizji Republika w stacjach telewizyjnych. Warto walczyć do końca!

Marek Dochnal pomówił Dorotę Kanię o powoływanie się na wpływy i płatną protekcję. Po wystąpieniu lobbysty w telewizji TVN w lutym 2008 roku w programie "Teraz My" Sekielskiego i Morozowskiego, Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo i oskarżyła dziennikarkę o płatną protekcję. Prokurator Beata Kozicka, która skierowała do sądu akt oskarżenia dwa dni przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 r. w sierpniu z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała nominacje na sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

 

Dorota Kania została została prawomocnie uniewinniona w 2016 roku i po tej decyzji został wznowiony proces cywilny przeciwko Markowi Dochnalowi. Teraz sąd uznał, że lobbysta pomówił dziennikarkę i nakazał przeprosiny w mediach.

 

Przeprosiny mają zostac opublikowane w formie oświadczenia zatytułowanego „Przeprosiny”, wygłoszonego w sposób wyraźny przez lektora oraz zapisanego na planszy koloru białego czcionką koloru czarnego, tak aby tekst zajmował cały ekran, bez zastosowania jakichkolwiek zabiegów formalnych i treściowych umniejszających znaczenie, rangę i powagę oświadczenia (względnie zaznaczających dystans do jego treści i formy), na koszt Pozwanego, wyemitowanego:

 

w stacji telewizyjnej TVN bezpośrednio przed programem informacyjnym „Fakty” nadawanym o godzinie 19:00;

               w stacji telewizyjnej TVP 1 bezpośrednio przed programem informacyjnym „Wiadomości” nadawanym o godzinie 19:30;

            w stacji telewizyjnej TVP 2 bezpośrednio przed programem informacyjnym „Panorama” nadawanym o godzinie 18:00;

            w stacji telewizyjnej TVP Info bezpośrednio przed programem „Serwis Info” nadawanym o godzinie 18:50;

               w stacji telewizyjnej Polsat bezpośrednio przed programem „Wydarzenia” nadawanym o godzinie 18:50;

       w stacji telewizyjnej Telewizja Trwam bezpośrednio przed programem „Informacje dnia” nadawanym o godzinie 20:00;

        w stacji telewizyjnej Telewizja Republika bezpośrednio przed programem informacyjnym „Dzisiaj” nadawanym o godzinie 19:00.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze