Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Doradca Komorowskiego może więcej

Maciej Marosz 10:15 26 września 2017
Telewizja Republika
Henryk W., były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie poniesie odpowiedzialności za potrącenie pieszego na pasach. Sąd go uniewinnił. Mężczyzna, który padł ofiarą wypadku, doznał trwałych uszkodzeń ciała.

 Znany polityk Unii Demokratycznej Henryk W. oskarżony o spowodowanie w 2014 r. wypadku, w którym potrącił przechodnia na pasach, pozostał bezkarny. Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie go uniewinnił. Doradca prezydenta usłyszał w 2014 r. prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze złamaniem przepisów ruchu drogowego i niezachowaniem należytej ostrożności. Potrącony przez niego mężczyzna doznał urazów głowy skutkujących trwałymi uszkodzeniami. W. potrącił pieszego, omijając auto, które prawidłowo zatrzymało się, by przepuścić pieszego na pasach.

Prokurator i oskarżyciel posiłkowy żądali w apelacji uchylenia wcześniejszego wyroku uniewinniającego i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania sądowi I instancji. Pełnomocnik W. mec. Krzysztof Stępiński domagał się niezmieniania wyroku przez sąd odwoławczy. Sąd okręgowy odrzucił wnioski dowodowe strony skarżącej, a później oddalił apelacje zarówno prokuratora, jak i oskarżyciela posiłkowego.

Prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego podnosili, że oskarżony w złych warunkach drogowych bezpośrednio przed pasami wykonał niebezpieczny manewr omijania innego auta zatrzymującego się przed przejściem. Skarżące strony wskazywały na opinię biegłego, który stwierdził, że „technika jazdy oskarżonego była błędna”. – Jest mi przykro, ale nie czuję się winny spowodowania wypadku. Nie popełniłem błędu podczas jazdy – mówił przed wyrokiem Henryk W

 Więcej można przeczytać w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.128/1) - CZYM MOTYWOWANA JEST NIENAWIŚĆ WOBEC PROF. JANA SZYSZKI?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze