Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Do Estonii dotarli brytyjscy żołnierze

kos 17:47 18 marca 2017
ilustracja flickr / domena publiczna
Do Estonii dotarło 120 z planowanych 800 brytyjskich żołnierzy, którzy mają wzmocnić wschodnią flankę NATO – przekazuje TVP Info.

W drodze znajduje się sprzęt wojskowy. Brytyjski minister obrony Michael Fallon zauważa, że misja ma charakter obronny i nie jest jej założeniem prowokacja

Do Estonii dotarli żołnierze z 5. batalionu piechoty The Rifles. Na miejscu powitał ich minister obrony Margus Tsahkna. Reszta kontyngentu dotrze w kwietniu. W przyszłym tygodniu dotrą równeiż czołgi Challenger 2, samobieżne armatohaubice AS-90 i pojazdy opancerzone.

Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO zapadła w ubiegłym roku w trakcie szczytu Sojuszu w Warszawie. Na terenie Polski i trzech państw bałtyckich zostaną rozmieszczone cztery bataliony.

Postanowiono wówczas, że na terenie Polski i trzech państw bałtyckich rozmieszczone zostaną cztery grupy batalionowe. Za każde z państw odpowiedzialne jest inne państwo, w Estonii to Wielka Brytania, w Polsce - USA, na Litwie - Niemcy, a na Łotwie - Kanada.

Źródło: TVP InfoWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.75/2 - KRZYSZTOF MRÓZ - DZIŚ W NIEMCZECH ZNOWU OBCHODZI SIĘ URODZINY HITLERA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze