Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dlatego reforma sądownictwa jest konieczna! Sąd poszedł na rękę Kijowskiemu

EmaPob 9:00 13 września 2017
Telewizja Republika
Sąd poszedł na rękę Kijowskiemu – informuje "Rzeczpospolita". Były przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji nie musi już zgłaszać się na policję.

29 sierpnia Sąd Rejonowy w Świdnicy uchylił środki zapobiegawcze, które 28 czerwca zastosowała prokuratura wobec Kijowskiego. Chodzi o obowiązek informowania prokuratora o każdym wyjeździe z miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu z niektórymi osobami, a przede wszystkim dozór policji polegający na zgłaszaniu się raz w tygodniu na komisariat.

Środki zapobiegawcze dotyczą śledztwa w sprawie faktur wystawionych przez Kijowskiego na rzecz KOD.

Przypomnijmy, że Onet ujawnił w tym roku, iż pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD w 2016 r. trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodziło o faktury na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych.

Według ustaleń Onetu, sześć faktur - każda na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto – zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny. Pieniądze pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD, czyli ze zbiórki publicznej. 

 

Źródło: "Rzeczpospolita", onet.pl

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.229 ) - DONALD TUSK I WIELKIE ZŁODZIEJSTWO (CZ.1)
Wczytuję komentarze...
Najnowsze