Djokovic zagra z Federerem w finale Wimbledonu

facebook.com/Federer

Novak Djokovic zagra w finale Wimbledonu z Rogerem Federerem. Serb w półfinale odprawił Richarda Gasqueta ogrywając Francuza 7:6, 6:4, 6:4, natomiast legendarny Szwajcar pokonał faworyta gospodarzy Andy'ego Murraya 7:5, 7:5, 6:4.

Spotkanie Novaka Djokovicia z Richardem Gasquetem było dużym zaskoczeniem dla kibiców. Większość fanów tenisa, jako rywala Djokovicia, przewidywało Stana Wawrinkę, jednak Szwajcar w ćwierćfinale niespodziewanie uległ Gasquetowi. Pomimo tego, że zdaniem ekspertów zdecydowanym faworytem półfinałowego starcia był Serb, to wielu liczyło na niespodziankę. W trwającym Wimbledonie Djokovic już raz był blisko wypadnięcia z turnieju, jednak odmienił losy spotkania z Kevinem Andersonem. Pierwszy set starcia z Gasquetem zwiastował wielkie emocję. Ostatecznie wygrał go 7:6 popularny Nole. W następnych setach lider światowego rankingu zagrał pewnie i wygrał 6:4, 6:4 co dało mu możliwość bronienia tytułu w spotkaniu finałowym.

W drugim półfinale swoje siły zmierzyli Roger Federer i Andy Murray. Pojedynek Brytyjczyka ze Szwajcarem cieszył się wielką popularnością. Zgromadzeni wokół kortu centralnego kibice liczyli na zwycięstwo Szkoda, który przed dwoma laty wygrał Wimbledon. Tym razem faworyt miejscowych nie sprostał warunkom, które postawił Federer. Żywa legenda światowego tenisa wygrała 7:5, 7:5, 6:4.

Źródło: atpworldtour.com