Djoković w półfinale French Open

facebook.com/RolandGarros

Novak Djoković został trzecim półfinalistą wielkoszlemowego French Open. Serb w ćwierćfinale uporał się z Tomasem Berdychem 6:3, 7:5, 6:3. O finał powalczy z lepszym z pary David Goffin – Dominic Thiem.

Początek meczu był wyrównany. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania do stanu 3:3. Wtedy jednak lider światowego rankingu wrzucił wyższy bieg i wygrał trzy kolejne gemy, w tym dwa przy serwisie rywala i zapisał pierwszą partię na swoje konto. W drugiej odsłonie Czech od razu starał się przejąć inicjatywę. Udało mu się przełamać faworyta już w drugim gemie i po chwili prowadził nawet 4:1. Djoković w porę jednak przystąpił do odrabiania strat przełamując po chwili Berdycha do zera. Sytuacja powtórzyła się w kluczowym momencie seta przy stanie 6:5 dla Serba i serwisie Czecha dzięki czemu faworyt prowadził już 2-0.

Na początku trzeciej partii czeski tenisista poprawił swoją grę. Miał nawet dwa breakpointy na 3:2, ale nie zdołał ich wykorzystać. Przy remisie 3:3 mecz został na moment przerwany ze względu na padający deszcz. Choć przerwa trwała tylko kilka minut, po powrocie na kort Berdych stracił rytm gry i nie zdołał już wygrać ani jednego gema. Tym samym Djoković po raz 24 pokonał Czecha na 26 pojedynków jakie stoczyli ci dwaj tenisiści. W półfinale popularny Nole zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Davidem Goffinem, a Dominiciem Thiemem. W drugim spotkaniu o finał spotkają się Andy Murray i Stan Wawrinka.

Źródło: rolandgarros.com